برج های دوقلوی کیش |
9062
rtl,page-template-default,page,page-id-9062,translatepress-fa_IR,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

مراحل ساخت

مراحل ساخت برج های دو قلوی کیش

علاوه بر اینکه این دو گوهر یگانه در مجاورت ساحل نقره ای خلیج نیلگون فارس قرار دارند، طراحی فضاهای سبز اطراف برج ها، محیطی دلنشین و آرامش دهنده را فراهم می سازد. برج های دوقلوی کیش در زمینی به مساحت۱۵۰۰۰ متر مربع بنا شده اند که۸۰ درصد مساحت کل زمین به فضاهای سبز با طراحی محیطی کم نظیر و دل انگیز اختصاص یافته است.

ساخت برج های دوقلوی کیش، ابتدا با شروع خاک برداری در حجم ۳۷ هزار متر مکعب تا عمق بیش از ۵/۵ متر در زیر برج ها آغاز گردید. برای ساخت این برج ها بر اساس محاسبات فنی مهندسین ژئوتکنیک، از ۶۲۸ عدد شمع تا عمق ۳۲ متر استفاده شد که این تعداد شمع با استفاده از۱۳۶۰ تن آرماتور، با مقاومت کششی ۴۶۰ نیوتن بر میلی مربع و۱۰۵۰۰ متر مکعب بتون، با مقاومت فشاری ۵۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع، بر روی نمونه مکعبی توسط پیمانکاران مجرب اجرا شد. این شمع ها، قدرت، استحکام و مقاومت سازه بتونی را در برابر زلزله به میزان فوق العاده ای می افزاید.

سر شمع های مربوطه نیز با عمق ۲ متر در قسمت زیرین برج ها، با استفاده از ۱۳۵۰تن آرماتور و۱۱۶۰ مترمکعب بتن اجرا شده است. اسکلت بندی این پروژه با استفاده از بتن مقاوم فشاری و متناسب با شرایط آب و هوایی جزیره طراحی شده و هنگام اجرا، توسط مهندسان مشاور و ناظران کنترل گردیده است. از جمله نکات بارزی که می توان به عنوان ویژگی برتر این پروژه نام برد، انجام کنترل کیفیت اجرای بتن، توسط کارشناسان شرکت انبوه سازان همای تهران با همکاری دانشگاه کیش است.

طراحی این برج ها توسط شرکت QNC بوده است که جهت زیبایی، از نمای کامپوزیت آلومینیوم و شیشه استفاده کرده است. شایان ذکر است که اجرای این نما توسط شرکت الغری، مجری بلند ترین برج جهان در دبی انجام خواهد گرفت. دو استخر روباز در طبقه هجدهم هر برج، پدیده ای است نو با چشم اندازی بسیار تماشایی به آبهای نیلگون خلیج فارس، با کلیه امکانات پذیرایی و خدمات مورد نیاز.

هر برج دارای سه بال است که در هر بال چهار واحد قرار گرفته است. آپارتمانهای مدرن و دل نشین این برج ها با مساحت های متنوع از۶۰ تا۲۲۰ متر مربع شامل یک خوابه، دو خوابه، سه خوابه و همچنین پنت هاوس های ۴۴۰ متر مربعی با چشم اندازی گسترده و فرح بخش به دریا و جزیره.

مراحل طراحی و تست نما

طراحی و محاسبات نمای برج های دوقلوی کیش، توسط شرکت دانمارکی و با نظارت کادر مجرب از مهندسان اروپایی و آمریکایی انجام گرفته است.
آزمایش های مقاومت بالا در شرایط محیطی و جوی، مقاومت بالا در برابر نیروهای ناشی از زلزله، تست مقاومت در برابر نیروهای ناشی از باد براساس حداکثر سرعت باد ثبت شده در جزیره ی کیش و تست مقاومت در برابر میزان رطوبت و فشار آب جزیره، از جمله آزمایش های مخصوص انجام شده توسط آزمایشگاه انگلیسی در امارات می باشند.

fa_IRفارسی