برج های دوقلوی کیش |
7658
page-template-default,page,page-id-7658,translatepress-en_GB,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

جزئیات فنی پروژه

نمای برج های دوقلوی کیش

نمای برج ها بر اساس طرح شرکت مشاوران بین المللی، از سیستمی موسوم به Unitized Curtain Wall تشکیل شده که ترکیبی از ورق های کامپوزیت آلومینیومی با روکش PVDF و شیشه های Reflective دوجداره است.
از مزایای این سیستم می توان به مواردی از قبیل: کاهش مصرف انرژی، انعطاف پذیری و مقاومت بالا در برابر نیروهای ناشی از زلزله و باد، مقاومت بالا در شرایط محیطی و جوی اشاره نمود.
اجرای این طرح با بهره گیری از پیشرفته ترین تکنولوژی و دانش فنی تخصصی توسط شرکت الغریر، مجری نمای بلندترین برج جهان در امارات به انجام رسیده است.

Advantage of the Kish Twin Towers


سیستم نظافت نما

به منظور نگهداری، تعمیرات و شستشوی نمای برج های دوقلوی کیش، این پروژه مجهز به سیستم شستشوی نما می‌باشد.
این سیستم بسیار پیشرفته توسط مشاوران بین المللی طراحی و توسط پیمانکار با تجربه خارجی اجرا شده است.
سیستم شستشوی نمای برج های دوقلوی کیش (BMU) به سبد معروف می باشد که برتری هایی نسبت به سیستم های قدیمی سیم و کابل دارد که از آن جمله می توان به سرعت بالا، دقت، طول عمر بیشتر و ایمنی آن اشاره نمود.

سیستم هوشمند آسانسور

برج های دوقلوی کیش مجهز به ۱۰ آسانسور تمام اتوماتیک پیشرفته از شرکت KONE فنلاند است که در هر برج ۴ آسانسور مسافری و یک آسانسور باری سریع قرار دارد.
کابین این آسانسورها با بکارگیری از طراحی و نورپردازی خاص بسیار شیک و مجلل بوده و دارای سیستم کنترل هوشمند جهت دسترسی به طبقات می باشند.

سیستم روشنایی

طراحان برج های دوقلوی کیش بر این عقیده اند که کلیه جزئیات از اهمیت خاصی در تأمین آسایش ساکنین برخوردارند. از این رو کلید و پریزهای این پروژه از ایتالیا خریداری شده است.
طراحی خاص کلید و پریزهای داخل واحد ها از نوع ماژولار است که به زیبایی فضاهای داخلی می افزاید.

سیستم توزیع گاز

جهت رفاه و آسایش ساکنین برج های دوقلوی کیش و کاهش هزینه های انرژی، شبکه گاز مایع و ایستگاه پمپاژ مخازن ذخیره گاز مطابق استانداردهای مرتبط برای این پروژه طراحی و اجرا گردیده است.

سیستم آبرسانی

به منظور ذخیره و توزیع آب آشامیدنی بهداشتی، دو مخزن بتنی زمینی، به حجم ذخیره۴۵۶ متر مکعب در نظر گرفته شده است که آب ذخیره شده به وسیله پمپ به مخازن روی بام منتقل می شود. ظرفیت ذخیره مخازن آب آشامیدنی روی بام،۵۰ مترمکعب است و از طریق سیستم توزیع آب چند منطقه ای، در طبقات توزیع می گردد. همچنین کلیه واحد های مسکونی، مجهز به آب گرمکن و کنتور مصرف آب هستند تا مصارف هر واحد به صورت مجزا محاسبه شود.

سیستم توزیع برق

نحوه تأمین برق برج های دوقلوی کیش با تکنولوژی Bus Duct اجرا شده است. به دلیل حفظ استقلال برای هریک از واحد ها، کنتور برق مجزا به صورت سیستم قرائت از راه دور طراحی شده، و برای تأمین برق مورد نیاز مصارف حساس، در هنگام قطع برق در هر برج، یک دستگاه ژنراتور صنعتی با ظرفیت بالا تعبیه گردیده است که در صورت لزوم به صورت اتوماتیک، روشنایی مشاعات و برق آسانسور ها، پمپ های انتقال آب و غیره را تأمین خواهد کرد.

سیستم تهویه مطبوع

سیستم تهویه مطبوع برج ها به گونه ای طراحی شده است که هوای داخل واحد ها را در دمای ۲۲ درجه و رطوبت نسبی ۵ درجه تنظیم می کند. برای دسترسی به این شرایط، از دستگاه های پیشرفته VRV استفاده شده که کنترل سطح مطلوبی از کیفیت هوا و نیز استفاده بهینه از انرژی را تضمین می کنند.

سیستم کلیدهای هوشمند

یکی دیگر از سیستم های پیشرو در پروژه برج های دوقلوی کیش به منظور افزایش امنیت ساکنین، کارت های تردد هوشمند است که برای درب های ورودی و استفاده از آسانسورها طراحی شده و هر یک از ساکنین را فقط به طبقه مربوط به خود هدایت می کند. درنتیجه ساکنین می توانند اطمینان حاصل کنند که افراد غیر ساکن و یا ساکنین طبقات دیگر، بدون هماهنگی مجاز به ورود به طبقه آنان نیستند.

سیستم شوت زباله

یکی دیگر از سیستم های تمام اتوماتیک و هوشمند برج های دوقلوی کیش برای رفاه بیشتر ساکنین، سیستم شوت زباله است که با امکانات درب ها و قفل الکترونیکی، سیستم شستشوی داخل محفظه ها، اطفای حریق و گردش هوای داخل شوت، در هر برج تعبیه گردیده اند.

سیستم کلیدهای هوشمند

یکی دیگر از سیستم های پیشرو در پروژه برج های دوقلوی کیش به منظور افزایش امنیت ساکنین، کارت های تردد هوشمند است که برای درب های ورودی و استفاده از آسانسورها طراحی شده و هر یک از ساکنین را فقط به طبقه مربوط به خود هدایت می کند. درنتیجه ساکنین می توانند اطمینان حاصل کنند که افراد غیر ساکن و یا ساکنین طبقات دیگر، بدون هماهنگی مجاز به ورود به طبقه آنان نیستند.

Fire Fighting System

Kish Twin Towers has benefitted from the technologies of National Fire Protection Association-NFPA as the most advanced technology in fire fighting is first and pioneer of the fire safety in construction in Iran. All designs, parts supply of fire system of the Kish Twin Towers were directly performed and supplied by American NAFFCO, biggest and most trustful institute in Middle East.
پله های فرار نیز مجهز به درب های ضد آتش و سیستم تأمین فشار مثبت می باشند. سیستم اعلان حریق اتوماتیک مجهز به دتکتور های حرارت و دود و آژیر اعلام خطر می باشد که برای داخل کلیه واحدها و فضاهای عمومی پیش بینی گردیده است.

BMS (Building Management Systems)

استفاده بهینه از تجهیزات و افزایش عمر مفید آنها
سیستم کنترل با برنامه ریزی زمانی عملکرد
کاهش هزینه های نگهداری و بهینه سازی در مصرف انرژی
گزارش دهی آماری از تمامی تجهیزات و عملکرد آنها
کنترل تأسیسات مکانیکی و الکتریکی
کنترل سیستم های روشنایی
کنترل سیستم های تهویه مطبوع
کنترل سیستم اعلان و اطفاء حریق
کنترل پمپ های انتقال آب

سیستم تلفن و تلفن داخلی

تأمین هرچه بیشتر رفاه ساکنان، ایجاد ارتباطات داخلی، مدیریت خطوط تلفن و کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری، امکان تعریف شماره های شهری دلخواه، استفاده از یک خط تلفن برای چند نقطه، از دیگر سیستم های پیشرفته در برج های دوقلوی کیش می باشد.

سیستم کنترل تبادل حرارت

به منظور کاهش هزینه های مصرف انرژی، طراحی و اجرای پروژه برج های دوقلوی کیش، منطبق با موارد مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان انجام گرفته است، که می توان به این موارد اشاره نمود:
عایق بندی دیوارهای پوسته خارجی به وسیله عایق پشم سنگ و لایه ی میانی هوا
استفاده از آخرین فن آوری تهویه در دنیا (VRV system)
استفاده از شیشه های دوجداره در نمای خارجی ساختمان

سیستم برق اضطراری

سیستم برق اضطراری برج های دوقلوی کیش در هنگام قطع برق، با دو دستگاه ژنراتور صنعتی با ظرفیت بالا در زیر برج ها و باطری مرکزی تعبیه گردیده و برق اضطراری مورد نیاز مصارف حساس را تأمین می کند. این سیستم قادر است بدون تأخیر و بعد از قطع شدن برق به صورت اتوماتیک عمل نماید.

سیستم دوربین مداربسته

به منظور حفاظت و تأمین آسایش و امنیت هرچه بیشتر ساکنین، فضاهای عمومی برج های دوقلوی کیش مجهز به سیستم های مدرن دوربین های مدار بسته می باشند.

سیستم آنتن مرکزی

نصب یک آنتن مجزا برای هر گیرنده از واحدهای برج های دوقلوی کیش مشکلاتی مانند: محدودیت فضای پشت بام، اثر انعکاسی و القایی آنتن ها بر یکدیگر، از بین رفتن زیبایی ساختمان و حجم بالای سیم کشی آنتن ها تا گیرنده ها را به همراه دارد.
به همین لحاظ برج های دوقلوی کیش برای رفاه ساکنین، با نصب آنتن مرکزی تمام این مشکلات را حل کرده است.

ملزومات چوبی

کمدهای دیواری، کابینت های سرویس های بهداشتی و حمام ها، قرنیزها و دیگر تجهیزات چوبی این پروژه، از معتبرترین برندهای خارجی بوده که به همراه یراق آلات مرغوب توانسته است زیبایی و کاربرد راحت را با هم تلفیق کند.

تجهیزات آشپزخانه

کلیه واحدهای برج های دوقلوی کیش با آشپزخانه مبله و تجهیزات مرغوب اروپایی از جمله گاز، هود، فر، سینک، یخچال و فریزر نیازهای ساکنین را در سطح بالا تأمین کرده است.

درب های چوبی

درب های برج های دوقلوی کیش از نوع خارجی با کیفیت عالی انتخاب شده اند. پله های فرار مجهز به درب های ضد حریق هستند.
درب های ورودی آپارتمان ها تمام چوب بوده و درب های چوبی داخل واحدها با ویژگی ضد رطوبت و کاملا مناسب با شرایط جوی جزیره نصب شده اند.

کابینت آشپزخانه

یکی از مهمترین اجزای آشپزخانه خوب کابینت ها می باشد که نوع چیدمان و جنس و رنگ آن تأثیر بسزایی در جذابیت بصری آشپزخانه دارد. انتخاب کابینت های برج های دوقلوی کیش از بهترین مارک های خارجی و کاربرد رنگ سفید به عنوان سمبل پاکی، حس فضایی دلباز را به وجود آورده است.

سرامیک

سرامیک های کف واحدهای مسکونی در ابعاد ۶۰ *۶۰ سانتیمتر از جنس درجه یک و مرغوب استفاده شده است. به کارگیری تکنولوژی جدید با روکش نانو در سرامیک هایی که در برج های دوقلوی کیش به کار گرفته شده، از دیگر برتری های این پروژه بزرگ است.

سرویس های بهداشتی و شیرآلات

طراحی چگونگی قرارگیری سرویس های بهداشتی در پلان و ارتباط آن با دیگر فضاهای داخلی آپارتمان از دیگر موارد حائز اهمیتی است که طراحان برج های دوقلوی کیش به آن توجه خاص داشته اند. استفاده از سرویس های بهداشتی درجه یک خارجی به همراه شیرآلات مرغوب اروپایی از دیگر خصوصیات بارز این پروژه است.

en_GBEnglish (UK)